Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Germenicia Arabuluculuk

Kahramanmaraş Germenicia Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi, arabuluculuğun hukuk içerisinde öneminin bilincini en iyi şekilde kavrayarak, arabuluculuk sisteminin yargı ve adalet camiasına ciddi anlamda katkıları olacağını ilke edinerek hizmet vermeyi hedefleyen ve bu doğrultuda on üç uzman arabulucunun bir araya gelerek kurmuş oldukları bir merkezdir. Başta Kahramanmaraş olmak üzere, ulusal ve uluslar arası alanda hukuksal uyuşmazlıklarının çözümünü sağlamak ve karşılıklı mutabakata varılarak tüm anlaşmazlıkların çözümü ile Hukuk ve Yargı alanına hizmet etmektedir.

Arabuluculuğun temel özellikleri:

Arabuluculuk

Temeller

01.

Arabuluculuk nedir?

Taraflar arasındaki uyuşmazlıkları dava dışında çözmeye ve taraflar arasında anlaşma sağlamaya yönelik olarak yürütülen gizlik, eşitlik ve gönüllülük ilkelerine dayanan bir müzakere sürecidir.

02.

Arabulucu kimdir?

Aralarında ihtilaf olan tarafları bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak amacıyla iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren tarafsız ve bağımsız kişidir.

03.

Arabuluculuk süreci nasıldır?

Arabuluculuk iradi bir süreçtir. Arabuluculuk görüşmeleri sırasında tarafların birbirlerine sundukları bilgi ve belgeler ile sürece yönelik çözüm önerilerinin gizli tutulması zorunludur. Taraflar, sürecin tamamında eşit haklara sahiptir.

E-Posta:

bilgi@germeniciaarabuluculuk.com

Telefon:

0 (344) 503 15 46

Faks:

0 (344) 503 15 46

Adres:

Üngüt mahallesi 71068 sokak Soylu sitesi A blok No:30/10 Onikişubat / Kahramanmaraş

Powered by vimosse.com © Bu sitenin Tüm Hakları Saklıdır.